Kerambit (tuntud ka kui karambit, kurambik, karambik) on kiskja küünist meenutav väike nuga, mille käepideme otsas on turvarõngas. Seda saab kasutada tööriistana majapidamises või matkal, kuid see on ka ülimalt tõhus enesekaitserelv.

Kerambit’st on mitmeid eri suuruse ja kujuga versioone. Selle hoidmisel rusikas, pannakse käepideme otsas olevast turvarõngast nimetissõrm läbi ja siis muutub see nagu käe osaks. Nii on taolist nuga peaaegu võimatu ründaja käest ära võtta.

Kerambiti käes hoides, saab rusikas kätt teha haaramiseks lahti. Samuti on noa tera võimalik võitlussituatsioonis dünaamiliselt nimetissõrme ja pöidla abil keerutada üles, ette või alla. Kui kasutame kerambiti rusikas hoides löömiseks, võimendab tugevast materjalist turvarõngas meie lööki.

Legendi järgi võeti muistsel ajal keramibiti sepitsemisel eeskuju loodusest, see tehti tiigriküünise järgi. Nii loodi pisike ja tõhus mitme otstarbega taskunuga, mis on põhiosas muutmatuna säilinud tänapäevani.

Traditsiooniliselt on kerambit väikese teraga (tera on umbes pöidla pikkune), selle suuruse ja kuju tõttu on seda treenitud kasutaja käes peaaegu võimatu märgata.

See oli muistse sõjamehe viimane enesekaitserelv, kui oda, mõõk ja nuga olid lahingväljal kadunud või vaenlane oli suutnud need ära võtta. Kerambit peideti ihu lähedale riietesse selleks, et vaenlane ei leiaks seda vangilangemise korral üles. Kuna sõjakäikudel võis tekkida järsku vajadus riietesse peidetud relva lahingustressis haarata, eelistati vigastuste vältimiseks üksnes sisemise külje teraga kerambiti.

Mõnikord määriti kerambiti tera konnadelt või madudelt saadud närvimürkidega, mis isegi väikse lõike või kriimustuse tulemusena halvas vastase kesknärvisüsteemi, muutes ta kiiresti võitlusvõimetuks.

SSBD süsteemis treenime väikese teraga kerambiti. Meie jaoks on kerambit traditsioonilise võitluskunsti treeningvahend selleks, et säilitada ja propageerida muistset võitluskunstide kultuuri ja oskusi.

Treeningutel harjutame kerambiti mulaažidega tegevusi noa ja teiste relvade ründe korral, samuti ründaja relvitutamist, selle abil haaretest vabanemist ja teisi olukordi.