Tekpi harjutusi tehakse tavaliselt paaris, et harjutada koordinatsiooni ja õppida parema ning vasaku käe koostööd.

Tekpi on unikaalne ja ajalooliselt tähtis improviseeritud relv Kagu-Aasiast. See on pööratud otstega käekaitsega raudkang, enamasti kaaluga 800g kuni 1500g.

Tekpi algne päritolu ei ole teada. Arvatakse, et see pärineb iidsest India kolmikhargist Trishulast ja levis Indiast pärinevate religioonide mõjul Lõuna- Hiina mere piirkonda.

Varaseimad tõendid tekpi kohta pärinevad Indoneesia Srivijaya kultuurist. Mõned allikad väidavad, et see jõudis Kagu-Aasiasse Hiinast, kuid Tekpi esinemine Borneo saarel, Sumatral ja Malai poolsaarel on vanem, kui selle teadaolev kasutamine Hiinas.

Pilt: Idee Sten, teostus Bing AI Copilot Designer

On ebatõenäoline, et hiinlased viisid Indiast pärineva relva piirkonda, mis oli juba varem tugevalt India kultuurist mõjutatud. Tekpi levis tõenäoliselt India religioonide mõjul Indoneesiasse, Malaisiasse, Borneo saarele ning sealt edasi Hiinasse, Okinawale ja teistesse Aasia piirkondadesse. Ja kuigi see polnud osa tollase sõjamehe tavapärasest relvastusest, leidis see laialdast kasutamist rituaalides, enese- ja korrakaitses.

On oluline märkida, et kuni 3 kg kaaluva kahe Tekpi üheaegne käsitsemine nõuab hoolikust, et mitte ennast lohaka harjutamisega vigastada. “Metallist valmistatuna on Tekpil kaal. See õpetab korrektset kehakoordinatsiooni ja struktuuri, et pidevalt liikuvat relva kontrollida, vältides vigastusi,” märgib Maul.

Tekpi harjutamist alustatakse baaslöökide ja nende kombinatsioonide õppimisest. Harjutamine on progresseeruv, kus lihtsatest liigutustest minnakse keeruliste kombinatsioonide ning rakendusteni.

Tekpi’t võib pidada vana maailma sõjamehe versiooniks, tänapäeval jõusaalis raskustega treenimisele. Pakkudes üldkehalisele ettevalmistusele unikaalset ja võitluskunstidest lähtuvat lähenemist.